Knedlíky plněné uzeným masem 😉

7

 

Bezlepku! 😉Postup:

🍖 Masová směs – náplň:

👉 400 g libový́ bůček, krkovice nebo plec, 2 středně velké cibule a rostlinný olej nebo sádlo na smažení.

👉 Uzené maso nakrájejte na kostičky. Na rozpuštěném sádle osmahněte dozlatova cibuli, přimíchejte uzené, ještě chvíli opékejte.

❗️Tip: pro zvýraznění chuti nechte směs vychladnout.🥔 Těsto na knedlíky:

👉 Brambory uvařte (můžete den předem) v hodně osolené vodě ve slupce doměkka, nechte trochu vychladnout, oloupejte a nastrouhejte najemno nebo propasírujte.

👉 Vmíchejte tolik škrobu, aby vzniklo hladké nelepivé těsto, přibližně 250 gramů škrobu na kilogram přílohových brambor (typu 😎. Přidáme jen špetku soli, aby těsto nezřídlo.

👉 Do velkého hrnce dejte vařit dost osolenou vodu. Z hotového těsta ihned tvarujte silnější placky, vložte uzené maso a zabalte do rovnoměrné koule. Vkládejte je do vroucí vody a od chvíle, kdy vyplavou na hladinu, je v jen mírně vroucí vodě vařte dvě minuty. Vyndejte děrovanou vařečkou a pokračujte se zbytkem těsta.Podáváme s bílým zelím na sladkokyselo a smaženou cibulkou. 😋 

Dobrou chuť 🙏

 

Přesný video návod naleznete níže! 

 

Zakupte si jednoduše suroviny k přípravě, které používám i já!

Pokud nechcete ztrácet čas hledáním na internetu nebo cestováním sem a tam při hledání potřebných surovin! Můžete si koupit můj slanej box, kde naleznete vše, co používám i já! Odesílám ihned po přijetí objednávky! 😊

 

Banner box

 

Zpět do obchodu